Hry na PMI-80Jak známo, počítače a hry k sobě patří. Lidi nechtěj' makat, lidi se chtěj' bavit. A tak od počátku vývoje počítačů se lidé na těchto komplikovaných a drahých strojích pokoušejí hrát hry. Vyjímkou nejsou ani jednodeskáče typu PMI-80, byť jejich možnosti k paření her jsou omezené. Jak moc omezené uvidíte dále. Hrám je například věnována kapitola Počítačové hry v knize "Mikropočítač PMI-80: co s ním?", která je ke stažení na stránce o PMI-80. Ovšem slovo "hry" je zde trochu nadnesené. Prostě to není ono. Chtělo to nějaký adrenalin. Něco akčního. A dočkal jsem se! Jednou jsem dostal mail od guru péemdéček Romana Bórika a v něm špičkový tenis pro PMI. Pochopitelně jsem to musel ihned vyzkoušet...


Tenis-1 pro PMI-80

Výpis tenisu jsem obdržel v poněkud nezvyklé formě. Totiž jako Aplikačný list mikroelektroniky SÚV SZM a SV Elektrotechnickej Spoločnosti ČSVTS ŠKS Mikropočítačovej Techniky SZM EF SVŠT (rozumíte tomu někdo?):


Původní výpis tenisu pro PMI-80
Původní výpis tenisu pro PMI-80
Původní výpis tenisu pro PMI-80
Původní výpis tenisu pro PMI-80


K získání programu v elektronické podobě a následně i k získání zdrojáku jsem použil némlich ten samý způsob, jak v případě Mozarta pro PMI. Tedy úprava v Malování, online OCR, úprava v PSpadu, Disassembler a znovu Assembler. Šlape to. Podmienky šírenia tejto aplikácie nie sú vyplnené, preto šírim ďalej:


    PMI Tenis


Pokud se vám Tenis-1 pro PMI-80 zdá být nůďo, zvyšte hodnotu na adrese 1C11h. Namísto původní 0Ah zkuste třeba A0h. Přinese vám to větší adrenalin při stále dobré hratelnosti. Naopak třeba FFh je už nehratelné.


RETOdladěno na MS IE 8.0 a Firefoxu při rozlišení min. 1024 x 768 pixelů
www.NOSTALCOMP.cz    2010  -  2018