Minigolf v kancelářiObčas si s přáteli zajdeme zahrát minigolf. Je to taková pohybově nenáročná zábava a navíc je v areálu, kde se naše hřiště nachází také restaurace s dobrým pivečkem, smažáčkem nebo tataráčkem:-) Kdo by odolal... V záchvatu nadšení jsem si jednoho letního dne objednal vlastní minigolfové hole (určená právě pro veřejná hřiště) a pár míčků různých vlastností, že jako občas potrénuju:-) Idea byla taková, že si udělám vlastní (skládací) dráhu z dřevotřísky, kam budu moci umisťovat různé překážky. Jenže SE jaksi stále nedostávalo času a moje vybavení zahálelo. Až pak v zimě už jsem to nevydržel a upatlal si toto primitivní "jamkoviště" z lepenkové krabice 55x40x23cm. Inspiraci jsem nalezl na webu.


Minigolf v kanceláři
Minigolf v kanceláři
Minigolf v kanceláři
Minigolf v kanceláři


Jamkoviště se hned napoprvé osvědčilo. I velikost otvorů byla zvolena akorát. Jen pro informaci mají otvory rozměry 5x5cm (5 bodů), 7x7cm (3 body) a 9x9cm (1 bod). Výška by sice u všech otvorů mohla být stejná (5cm), ale takto je to opticky zajímavější a hráčům připadá snadnější se do těch velkých trefit. Nicméně jednu vadu to mělo a sice, že se kvůli vyzvednutí vstřeleného míčku musela celá škatule odklopit. Vylepšil jsem to tedy na evo 2 vypižláním horní stěny krabice tak, aby bylo možné pro míček sáhnout bez manipulace se škatulí:


Minigolf v kanceláři
Minigolf v kanceláři evo 2
Minigolf v kanceláři
Minigolf v kanceláři evo 2


Míček odpalujeme ze vzdálenosti od 3 metrů (děti) až po cca 5-8 metrů (dospělí). Pochopitelně dle velikosti kanclu:-) Je zajímavé, že když došly objednané samotné hole a míčky, párkrát jsme si pinkli a pak to šlo stranou. Nebylo to prostě zajímavé. Po zbastlení tohoto "jamkoviště" s pořizovací cenou nula nula prd se z toho najednou stala ohromná zábava na celé odpoledne:-)


RET


Odladěno na MS IE 8.0 a Firefoxu při rozlišení min. 1024 x 768 pixelů
www.NOSTALCOMP.cz    2010  -  2019