HOME

Mini BOWLING

hračka k ničemu alespoň trochu užitečná?Jednoho krásného dne dcera přinesla domů hračku s názvem Mini Bowling Set. Nejsem příznivcem různých zákazů a omezení, ale tohle je vyjímka potvrzující pravidlo. Takovéhle nepoužitelné zbytečnosti bych prostě zakázal vyrábět. Jen se naprosto zbytečně mrhá surovinami, energií, lidským potenciálem a já nevím čím ještě. O ekologické zátěži nemluvě. A přitom se jedná o výrobek naprosto k ničemu. Malým dětem to dát nemůžete, neboť hrozí riziko spolknutí malých dílů. A pro ty větší? Zkuste to. Jednou si to rozestaví, rozhází to koulí po celé místnosti, posbírají a znovu rozestaví. Ovšem nejvýše po 3 cyklech je to zaručeně přestane bavit. Dospělého, který se nerad ohýbá, to přestane bavit ještě dřív. Vyzkoušeno:-)


Mini Bowling
původní Mini Bowling
Mini Bowling
vylepšený Mini Bowling


Tak jsem zkusil přijít na způsob vylepšení, aby to alespoň na chvilku bylo zábavné a nebylo třeba hledat miniaturní kuželky a kuličku po celé cimře Takže jsem vzal kousek staré překližky (mohl by být i sololit), odřezek laminované dřevotřísky a pár hliníkových úhelníčků. Na základnu z překližky jsem vruty se zápustnou hlavou přišrouboval dráhu z překližky, jejíž tvar a velikost jsem vzal od oka. Na boční přesahy jsem šroubky M3 se zápustnou hlavou přišrouboval úhelníčky tak, aby vznikly žlábky. Šíře žlábku je jen o málo menší, než průměr kuličky. To proto, aby kulička do žlábku úplně nezapadla, ale valila se po hranách žlábku. Tím vznikl nade dnem žlábku prostor a tudíž nevadí ve žlábku vyčnívajíví šroubky a matky. Na konci dráhy jsem vytvořil mantinely ze zalaminovaného papíru. Mantinely jsou k úhelníčkům přilepeny oboustrannou páskou. Vznikla tak jakási kapsa, ve které se po zásahu shromáždí popadané kuželky i kulička. Nic není třeba hledat na podlaze:-) Značky na dráze jsou udělány lihovými fixy. Červená čára je pro děti, černá pro dospělé.


Mini Bowling
Mini Bowling
Mini Bowling
Mini Bowling


Takto vylepšený Mini Bowling je přeci jen o dost zábavnější, než ty samotné kuželky a kulička v blistru. Tím, že se kuželky po zásahu nerozletí všudemožně, ale zůstanou v kapse za dráhou je zaručeno, že to děti i dospělé bude bavit o něco déle. Ale ta správná zábava nastane v okamžiku, kdy si připravíme tabulku bodového ohodnocení jednotlivých hodů jednotlivých hráčů a započneme nefalšované sportovní zápolení:-) Ačkoliv tak zábavné, jako dříve publikovaný Kancelářský Minigolf to zase není...


Publikováno: 11/2021    « RET          ↑ TOP ↑          HOME