HOME

Ptačí krmítko

z homemade stavebniceAsi to zná každý. Předvánoční shon a horečnaté vymýšlení dárků. Jako mnoho rozumných lidí jsem na to také dávno víceméně rezignoval, ale pro děti prostě musíte. To se nedá jinak. Před několika lety (myšleno před vznikem tohoto textu) mě v tomto hektickém předvánočním čase na jakémsi zpravodajském serveru zaujala zmínka o stavebnicích dřevěných ptačích krmítek, které začal kdosi podnikavý vyrábět a prodávat. Líbilo se mi to a zaujalo mě to. Co se mi nelíbilo, byla cena a také mám prostě potřebu si spoustu věcí vyrobit sám, nebo se na jejich výrobě alespoň podílet. Takže jsem za jedno víkendové odpoledne z různých zbytků a odřezků nachystal stavebnici vlastní.


ptačí krmítko ptačí krmítko


ptačí krmítko ptačí krmítko


Krmítko jsem zkusmo sestavil a poté opět rozebral a jednotlivé díly pořádně prolakoval. Hlavně díly střechy, protože jsem neměl momentálně po ruce nic vhodnějšího, než překližku z vyřazeného nábytku. A každý asi ví, jaká je životnost obyčejné nábytkové překližky na povětrnostních podmínách zdejších krajů. Skoro nulová. Takže prolakování muselo být pečlivé. I tak to většinou zkázu jen oddálí, nikoliv zcela eliminuje. Což se potvrdilo. Držák krmítka je svařen z kousku silnějšího plechu a trubky. Jako stojan měla sloužit nějaká násada. Ta od koštěte se ukázala ideální. Výrobní náklady nula nula prd.


ptačí krmítko
Ptačí krmítko
ptačí krmítko
Ptačí krmítko


Nalakované díly se spolu se sáčkem spojovacího materiálu (vrutů) a pytlíkem ptačího krmiva objevily naskládané v krabici ve formě tvrdého dárku pod Vánočním stromečkem. Společně jsme z toho sestavili krmítko a instalovali na zahradě. Vše je snad jasné z fotek. Bohužel nebyl čas čekat, až se to mezi ptactvem rozkřikne, takže na fotkách žádného opeřence nespatříte. A později už nebyla vůle něco fotit. Ale ptáci si to opravdu užívali:-)


ptačí krmítko
Ptačí krmítko
ptačí krmítko
Ptačí krmítkoPublikováno: 3/2020    « RET          ↑ TOP ↑          HOME