HOME

Gramo hodinyK hudební vintage aparatuře to chce i stylové "hudební" hodiny. Gramo hodiny. A jelikož jsem jedny takové chtěl mít v kanceláři, použil jsem k jejich výrobě opět kancelářské prostředky. Nakonec jsem stavěl dva exempláře.


Gramo hodiny
Gramo hodiny
Gramo hodiny
Gramo hodiny


Gramodesky jsou koupené na Aukru za korunu. Nějaké dechy či co. Nic čeho bych musel litovat. A koneckonců by asi byly i stále použitelné k původnímu účelu. Středový otvor elpíček musel být převrtán na 7 mm, aby do něj pasoval hodinový strojek. Původní černé ručičky přikládané ke strojku jsem stříknul žlutým emailem ve spreji. Číslice jsou napsané ve Wordu, vytištěné na barevné papíry, zalaminované, vystřižené manikurními nůžtičkami a přilepené tenkou oboustranně lepící páskou. Trochu křivě, no a co. Jak jsem psal výše - prostě kancelářské prostředky:-)


Gramo hodiny
Gramo hodiny
Gramo hodiny
Gramo hodiny


Strojek je takový ten běžný na jednu AA tužkovku, prodávaný v sadě s ručičkami a věšáčkem. Bratru asi za 60 kaček. V okamžiku psaní článku jdou oboje vyrobené hodiny již více jak půl roku a docela přesně.

PS: Původně jsem chtěl použít levotočivý strojek a udělat hodiny jdoucí na druhou stranu. Jenže jsem s tímto měl neblahé zkušenosti z jedné hospůdky, kam jsem občas zavítal (pochopitelně před érou koronaviru). Tam tyhle hodiny měli a točila se z nich hlava i střízlivým:-)

A ještě něco. Zásadně nepoužívám módní název vinyl. Vinyl je pro mě lino. Něco po čem se šlape. Tohle jsou prostě gramodesky a v případě těch velkých zkrátka elpíčka.


Publikováno: 3/2020    « RET          ↑ TOP ↑          HOME